Yüksel Çoşkun

Yüksel Çoşkun

Yüksel Çoşkun

 

1958 Şanlıurfa doğumluyum. 1975 yılında Urfa lisesinden ikincilikle mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi bölümüne bu derecem ile girdim. 1980 yılında mezun oldum. Uzun yıllar folklor ve taekwondo ile ilgilendim. 1983 yılında takwondo milli takımına seçildim.

Çeşitli  sosyal derneklerde gönüllü olarak çalıştım.1990 yılında kendime meslek olarak Sigortacılığı seçtim. Sigortacılığın sorunlarının tespiti ve çözümleri için birden fazla dernek yönetiminde görev aldım.

2002 yılında Türkiye de bir ilk olan, acentelerin kendi temsilcilerini seçtiği Axaoyak Sigortanın Acenteler Konseyi kurucu başkanlığını yaptım2007yılına kadar AxaOyak Sigorta Orta Anadolu Acenteler konsey başkanlığı görevini yürütmeye devam ettim.

 

1999 depreminde tesadüflerle bir araya geldiğimiz arkadaşlarımız ile Ankara yaşatma gurubu olarak depremzedelere destek verdik. Yarattığımız  sinerjinin öncelikle arama kurtarma konusunda daha derinleşmesi için bir arada kalmamız gerektiğini farkederek topluca faal olmayan bir derneğe

(Dask) Doğa Araştırmaları Arama ve Kurtarma  Derneğine katıldık.

 Ağırlıklı olarak depremde arama kurtarma ve ilk yardım konularında  çeşitli kurs ,seminer, ve uygulamalı eğitimler almaya devam ettik.

2000 yılında depremler Türkiye gündeminden düştükten sonra çeşitli spor ve fotoğraf etkinlikleri düzenledik.

Dört dönem yönetim kurulu üyeliği ve bir dönem başkanlığını yaptığım DASK ile Türkiye’nin her yıl başka bir bölgesinde Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması(DOGAY)düzenleyerek Ülkemizin Tarih, Doğa, Yerel Yaşamının belgelenmesi ve tanıtımına katkıda bulunduk.

Türkiye de bir ilk olan fotoğraf yarışması olan Çocuk DOGAY ile yüzlerce  ilkokul öğrencisi çocuğu fotoğrafla tanıştırmanın mutluluğunu yaşadık